Pełne wersje archiwalnych numerów magazynu “priv.” są dostępne na platformie issuu. Dotychczas online ukazało się 15 numerów poświęconych designowi, wnętrzom, sztuce oraz trendom w kulturze. Zapraszamy do lektury i newslettera.

no. 15

http://bit.ly/2dPmIHw

spis treści: Nowi Słowianie – o modzie na kulturę słowiańską w polskim designie; Zrób sobie przerwę – kilka słów o portalu slov.pl; Fiber Fiesta: recenzja z 15. Międzynarodowego Triennale Tkaniny Artystycznej w Łodzi.

no. 14 

http://bit.ly/2abfOPy

spis treści: Pod niebem i przy ziemi – rzecz o ogrodach miejskich w Warszawie; Nie ma piękna bez funkcji społecznej. O serii przedmiotów “Design obywatelski”; Architektura Fair play. Wywiad z twórcami aranżacji polskiego pawilonu na Biennale Architektury w Wenecji 2016.

no. 13

http://bit.ly/2hHHCO4

spis treści: #utopia2016. O różnych obliczach roku utopii; Miasto przyszłości. Rozmowa z Edwinem Bendykiem; Nie bądź beton – czytaj na wiosnę!; Blokomania. Młodzi architekci i ich interpretacje blokowisk; Następne 500 lat. Spacer po wnętrzach Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

no. 12

http://bit.ly/2iVUY9x

spis treści: Kubek czy filiżanka? Ceramika Ende u Marii Antoniny; Straszny dwór. Rozmowa z Marie-Jeanne Lecca o scenografii do najnowszej inscenizacji “Strasznego Dworu”; Holly Crap! Czyli jak rozmawiać o designie holistycznym; Strażnicy witryn. Sesja z twórcami Festiwalu Wojciecha Zamecznika w Warszawie; Zamiast rózgi. Prezenty last minute z antykwariatów.

no. 11

http://bit.ly/2iEMWif

spis treści: Natural Born Curators. Wizyta w galerii Pola Magnetyczne; Out of the box. O zacieraniu granic między tym co publiczne a tym co prywatne przez współczesnych projektantów; Softo publico. Rozmowa z Katarzyną Rzehak z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego o przestrzeniach publicznych; Hot (s)pot. Historia zabudowy kuchennej; W imię czcionki. Recenzja książki “Reading the Streets” Stana van Steendama; Art Busters #3. Felieton Marysi Ancukiewicz; Relacja z pierwszej edycji Warszawskich Targów Książki Artystycznej.

no. 10

http://bit.ly/2dcW8ql

spis treści: On, ona i biblioteka. Zdjęcia Olgi Świąteckiej; Nowe media i design; To TYLKO meble. Rozmawiamy o polskiej marce “tylko”; Art Busters #2. Felieton Marysi Ancukiewicz; Masz_In. Konkurs UPC na sztukę w nowych mediach; Konkurs Dobry Wzór 2015.

no. 9

http://bit.ly/2hHJ3fj

spis treści: Werkbund Warszawski. Spacer po ulicy Paska; Scandi Love. Historia popularności stylu skandynawskiego; Powoli i dowoli. Wszystko co jeszcze chcielibyście wiedzieć o filozofii slow life; Scandi-POLO. Rozmowa z Anną Orłowską, założycielką showroomu Komplet z norweskim wzornictwem; Art Busters #1. Felieton Marysi Ancukiewicz; Wyspa designu. Lodz Design Festiwal 2015.

no. 8

http://bit.ly/2iEVaXt

spis treści: Nordic Alternatic. Wizyta w showroomie Brovarna; Kolor z wami. Przegląd wystaw związanych z kolorami; Shop Wars. O współczesnych concept storach; Szeherezada 2.0. Rozmowa z Anną Despons na temat wystawy “Opowiadanie na nowo” w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie; Och, Mario! Rocznica gry Mario Bros.

no. 7

http://bit.ly/2in9Rku

spis streści: Od nocy do nocy. Wizyta w bistro Zorza; Nowy antyk. Powrót estetyki antycznej w designie; Books are forever. Rozmowa z Pawłem Rubkiewiczem z okazji 7. urodzin Księgarni Artystycznej Bookoff; Design do czytania. Ranking książek o designie, które czyta świat; Teraz Polska! Wystawy polskiego designu zagranicą.

no. 6

http://bit.ly/2hHNSFu

spis treści: Pantai Warsaw. Wizyta; Postcard – pocztówki z wakacji przysłane nam przez przyjaciół priv.-a; Chłodna fala popierdala. Powrót estetyki lat 80 w designie i popkulturze; Art_Loop Festival 2015; Hawaikum – recenzja; Pingwiny z Londynu. 80 lat wydawnictwa Penguin; Projekt Wawa. Rozmowa z kuratorkami Wawa Design Festiwal; Sztuka z szuflady. “The Drawers” w Kasia Michalski Gallery.

no. 5

http://bit.ly/2hHFxjy

spis treści: Pokój do mieszkania. Wizyta w hotelu butikowym Autor Rooms; Glass digest. Designerzy szkła; Zwierciadło przemian. Wystawa “Nie.stałość (et omnia vanitas) w Instytucie Designu w Kielcach; Brunch of Form. Relacja z wystawy pierwszych dyplomów School of Form; Gdynia Design Days 2015 – relacja.

no. 4

http://bit.ly/2iUdDig

spis treści: The Robert. Wizyta w mieszkaniu artysty Roberta Kuty; Kolorowe chłopaki. Przegląd najbardziej kolorowych profili na instagramie; Na wylot. Trend ażurowych powierzchni w designie; Foto interior. Historia fotografii wnętrz cz II; Dzieci internetu – figurki “I’m not digital” Natalii Kopytko; The book. Co czytać w wakacje?

no. 3

http://bit.ly/2iW6vG6

spis treści: Madamme Odette. Wizyta w kawiarni Odette; Synteza designu. Projektowanie dla wielu zmysłów; Foto interior. Historia fotografii wnętrz cz I; Insta-gram. Polecemy najlepsze profile z inspiracjami aranżacji wnętrz; Insta Nomads. Pokaz Camperów w ramach imprezy Parkowanie w Gdańsku; Sen Rothko. Wizyta w kawiarni nowej siedziby Instytutu Audiowizualnego w Warszawie.

no. 2

http://bit.ly/2ixL8tS

spis treści: Not for sale. Rozmowa z Zofią Ebert i Władysławem Buchnerem założycielami wypożyczalni designerskich mebli Modulio; Snap by Be-Elastic. Alternatywne nogi do stołu; Barok na dotyk. Wizyta w Brocante Warszawski; Action: painting! O modzie na ozdabianie tkanin malarskimi wzorami; Wzorowe debiuty. Debiutanci na wiosennej edycji targów Wzory.

no. 1

http://bit.ly/2inkXWw

spis treści: Wejście przez sklep z pamiątkami. Wizyta w Bauhaus Warsaw; Geometria drzewna. Trend w meblarstwie; Godzina duchów. Otwarcie eksperymentalnej galerii sztuki współczesnej “Poligon”.