Search
Category:

sztuka

Podróż do Edo – katalog

Rzadko bywa, aby prywatna kolekcja poziomowi dorównywała muzealnym zbiorom. Nieczęsto również katalog wystawy jest książką do której chce się wracać.  Album "Podróż do Edo” jest jednym z tych chlubnych wyjątków.

Technologia w projektach Drostów

Jan Drost zajmował się w latach 60. przygotowaniem nowoczesnej linii produkcyjnej, wyposażonej w urządzenia umożliwiające seryjne wytwarzanie naczyń o ciekawej formie i fakturze. W ten sposób zrewolucjonizował metody wytwarzania szkła

Sztuka na dotyk w czasach VR

Słynna firma konsaltingowa PwC umieściła w tym roku virtual reality w rankingu swoich mega trendów. Mark Zuckenberg próbuje obalać mit VR jako technologii aspołecznej. Kiedy zupełnie stracimy głowę dla VR?  

wystawa „Szkłotyk” / alfabert Drostów

Z okazji naszej wystawy "Szkłotyk" prezentowanej na Lodz Design Festival 2016 stworzyliśmy "Alfabet Drostów", czyli zbiór haseł związanych z twórczością pary projektantów. Wszystko co powinniście wiedzieć o szkle prasowanym w

Zamecznik fotograficznie i prywatnie

O Wojciechu Zameczniku z okazji jego monograficznej wystawy w Zachęcie opowiada Syn - Juliusz, Karolina Puchała-Rojek z Fundacji Archeologia Fotografii oraz historyk Bogusław Deptuła.

  • 1
  • 2