Search
Category:

no16

priv. no 16 / premiera 6.02

W tym numerze skupiamy się na analizowaniu technologii: tych analogowych i tych wirtualnych. Odwiedzamy kielecki Instytut Dizajnu oraz zastanawiamy się czy czytanie daje nam jeszcze szczęście. Oto pełen spis treści:

Technologia w projektach Drostów

Jan Drost zajmował się w latach 60. przygotowaniem nowoczesnej linii produkcyjnej, wyposażonej w urządzenia umożliwiające seryjne wytwarzanie naczyń o ciekawej formie i fakturze. W ten sposób zrewolucjonizował metody wytwarzania szkła

Perła w niebycie

Od kilku lat Instytut Dizajnu w Kielcach wysyłał nieśmiałe sygnały do reszty środowiska, że stać go na wiele. Sprawdziliśmy czy za kadencji nowego dyrektora artystycznego IDK nabierze wiatru w żagle

Sztuka na dotyk w czasach VR

Słynna firma konsaltingowa PwC umieściła w tym roku virtual reality w rankingu swoich mega trendów. Mark Zuckenberg próbuje obalać mit VR jako technologii aspołecznej. Kiedy zupełnie stracimy głowę dla VR?  

Gdzie są szczęśliwi czytelnicy?

Wedle popularnej opinii czytamy coraz mniej bo książka przegrywa z internetem i grami komputerowymi. A może problem polega na tym, że nie mamy potem z kim o przeczytanej książce pogadać?